top of page

Inovacijų agentūra kviečia įmones sustiprinti eksporto plėtros komandas


Įmonės siekiančios sustiprinti savo eksporto komandų kompetencijas, kviečiamos dalyvauti Inovacijų agentūros įgyvendinamoje programoje „Sparnai“. Į perspektyvių eksporto specialistų ugdymą orientuota programa suteikia progą motyvuotoms Lietuvos įmonėms į savo komandą priimti  Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto studentus, kurie nepertraukiamu 4 mėnesių laikotarpiu naujausiomis žiniomis dalinsis su įmonės darbuotojais ir prisidės prie konkretaus eksporto plėtros iššūkio įmonėje sprendimo.

 

Padeda didinti Lietuvos eksporto potencialą

 

„Prekių ir paslaugų eksportas yra itin svarbus Lietuvos ekonomikai, o nuo galimybių realizuoti savo produkciją užsienio rinkose reikšmingai priklauso verslo augimo galimybės. Prognozės rodo, kad šiuo metu 21,7 mlrd. eurų siekiančios Lietuvos eksporto apimtys gali toliau didėti. Tačiau tam reikalingi stiprūs ir prie šiuolaikinės dinamiškos verslo aplinkos prisitaikę eksporto plėtros specialistai, kuriuos ugdyti ir padeda programa „Sparnai“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

 

Dalyvavimui programoje iš viso bus atrinktos devynios įmonės. Kiekvienoje iš jų 4 mėnesius stažuosis po vieną  Kauno technologijos universiteto bakalauro programos „Verslas ir antreprenerystė“ trečio kurso studentą. Programoje dalyvaujantys studentai prie įmonių prisijungia jau turėdami žinių, kaip vystyti tarptautinę plėtrą ir tarptautinio verslo organizavimą, todėl įmonėms suteikiama kokybiška stiprių ir motyvuotų būsimų eksporto srities specialistų pagalba. Skirtingai nei įprastų praktikų metu, šios programos dalyviai turės galimybę visą savo laiką skirti darbui įmonėse, nes tuo metu neturės jokių akademinių įsipareigojimų.

 

Galimybė prisidėti prie talentų ugdymo

 

Programos dalyviai gali ne tik įgyti vertingų praktinių žinių ir iš arti susipažinti su eksportuojančio verslo kasdienybe, bet ir gauti kitų savo kompetencijų ugdymui naudingų resursų – prieigą prie Inovacijų agentūros rengiamų analizių, „Statista“ ir „Orbis“ duomenų bazių, informacijos apie aktualias programas ir finansavimo galimybes eksporto plėtrai. KTU savo ruožtu studentams suteikia nemokamą prieigą prie  eksporto duomenų bazės „Euromonitor“, todėl studentai stažuotės metu galės atlikti aktualiausiais duomenimis paremtas rinkų analizes.

 

„Eksporto plėtros specialistų poreikis rinkoje yra išties didelis, todėl svarbu sudaryti palankias sąlygas jų ruošimui ir skatinti aukštojo mokslo įstaigų bei verslo bendradarbiavimą šioje srityje. Realių verslo situacijų analizavimas, praktiniai pavyzdžiai ir galimybė padirbėti eksportuojančiose įmonėse būsimiems šios srities specialistams suteikia didžiulę vertę ir neabejotinai prisideda prie jų paruošimo darbo rinkai, o tuo pačiu ir Lietuvos eksporto potencialo didinimo“, – sako Inovacijų agentūros Rinkų plėtros skyriaus vadovė Simona Buziliauskienė.

 

Nauda tiek įmonei, tiek studentui

 

Programoje praėjusiais metais dalyvavusios garažų vartų gamybos įmonės „Idomus“ bendraįkūrėja Giedrė Rajuncė sako, kad „Sparnai“ į bendrovę įnešė naujų vėjų ir suteikė progą peržiūrėti tam tikrus kompanijos veiklos procesus.

 

„Manau, kad programa buvo naudinga tiek pas mus besistažavusiai studentei, tiek mūsų įmonei. Naujas, pozityvus ir žingeidus žmogus neabejotinai suteikė naujos energijos, o jaunatviškas maksimalizmas ir smalsumas įkvėpė net ir labai patyrusius komandos narius. Mokymų medžiagos ruošimas ir mūsų stažuotojos užduoti klausimai paskatino naujai pažvelgti į tam tikrus dalykus ir pasitikrinti, ar jie vis dar veikia. Išties labai naudinga pamatyti įmonę būsimų darbuotojų akimis“, – sako G. Rajuncė.

 

Anot G. Rajuncės, programos dalyvė stažuotės metu įgijo eksporto specialistams svarbių techninių kompetencijų, susipažino su įmonės eksporto ir pardavimų procesais, veiklos pobūdžiu. Tuo pačiu studentė galėjo perprasti įmonėje vykstančius pokyčius, pozicionavimo keitimą, suprasti jos vertybes ir požiūrį į klientą. Toks visapusiškas apmokymas suteikė dalyvei pagrindą, kuris leis jai sėkmingai tęsti eksporto plėtros specialistės karjerą.

 

„Dalyvaudami programoje dar kartą įsitikinome, kad darbuotojo patirtis toli gražu nėra vienintelis ir svarbiausias darbuotojų samdymo kriterijus. Mūsų stažuotoja išsiskyrė vidine motyvacija siekti tikslų ir atvirumu, o šios savybės padėjo jai greitai įsilieti į kolektyvą ir užsitarnauti kolegų pagarbą. Tad įmonėms linkiu nebijoti investuoti į jaunų perspektyvių žmonių ugdymą. Programa „Sparnai“ yra tam puikiai pasitarnaujantis projektas“, – įsitikinusi G. Rajuncė.

 

Jaunųjų eksporto lyderių programa “Sparnai” – tai unikalus projektas Lietuvoje, apimantis Inovacijų agentūros ir Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto partnerystę siekiant bendro tikslo – didinti šalies konkurencingumą, ugdant aukšto lygio eksporto specialistus per praktinę patirtį, atitinkančią šių dienų rinkos poreikius.

 

Iš viso programoje „Sparnai“ jau sudalyvavo 64 studentai ir 165 eksportuojančios Lietuvos įmonės. Nauja įmonių atranka į programą vyks iki lapkričio 8 d. Registracija vyksta programos interneto svetainėje, kurioje galima rasti ir daugiau informacijos.

Comments


bottom of page